Юристи Руху «Справедливість» офіційно довели в судах участь в бойових діях уже 15-ти добровольців

Автор: Сергій Бабенко

Остання перемога — Деснянський суд Чернігова встановив юридичний факт участі Олександра Акуленка у бойових діях, пов’язаних із захистом незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України. Тепер йому легше буде отримати статус УБД.

Олександр Акуленко у 2017 році поїхав на передову. У складі ОТР «Волинь» Української Добровольчої Армії він боронив суверенітет держави. Його участь в АТО підтверджена свідченнями, довідками, фото- та відеоматеріалами.

Поки немає ніякого закону, який би встановлював юридичний факт участі добровольців в АТО, таке рішення суду – єдине державне підтвердження. Тому воїнам доводиться що є сили виборювати свої права в судах.

Правовий центр «Справедливість» подав заяву та супроводжував справу Акуленка в суді. Це — вже 15 перемога у бою за права добровольців за рік.

«Майже всі хлопці після виграних судів отримали статус УБД. Серед чоловічої компанії – і тендітна Катерина Число! Тепер і наші захисники, і Катя, яка зараз доглядає маленьку донечку, нарешті мають змогу отримувати від держави відповідні пільги», — наголосив лідер Руху Валентин Наливайченко.

Також у Дніпропетровській області юристи Руху «Справедливість» допомагають кільком воїнам АТО вибороти грошову компенсацію за поранення розміром по 300 тисяч кожному та відстояти статуси УБД.