Схеми руйнування нацпарків на прикладі НІПП «Голосіївський» у Києві

Автор: Сергій Бабенко

Народний депутат Ігор Луценко інформує, що 20 Березня о 14:15 (м. Київ, вул. Садова 3а, кімната №330) на спільне засідання підкомітету з питань взаємодії з громадянським суспільством Комітету з питань запобігання та протидії корупції та МФО «За Київ». Тема заходу: «Схеми руйнування нацпарків на прикладі НІПП «Голосіївський» у Києві. Досвід протидії».

Минуло більше десяти років з моменту підписання Президентом Указу про створення найбільшого парку в Києві - Національного природного парку (НПП) "Голосіївський". Міністерство екології нещодавно профінансувало проект землеустрою НПП з фіксуванням її цільового призначення і чітких меж в Державному земельному кадастрі, шляхом затвердження якого територію парку можливо було б зберегти від забудови.

Але на даний час надзвичайно гостро стоїть проблема втрат територій НПП "Голосіївський", що відбувається через різноманітні причини: дії незаконних забудовників, самозахоплення, розробку детальних планів територій (ДПТ), генеральних планів сільських рад, які претендують на територію НПП "Голосіївський", інформує народний депутат Ігор Луценко. Також окремо стоїть проблема надання в незаконну оренду територій НПП під забудову Київською міською радою - попри Указ президента "Про створення національного природного парку "Голосіївіський", закону "Про природно-заповідний фонд України" та ще цілу низку законів.

"Під час засідання буде розглянуто скарги представників ініціативних груп мешканців, що виступають проти незаконних забудов, а також активістів-природозахисників, заслухано звіт правоохоронних органів з питань розслідування злочинних посягань на ресурси НПП "Голосіївський".

До участі у заході запрошені представники Голосіївського національного природного парку, Національного музею народної архітектури та побуту України, Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру, Міністерства екології та природних ресурсів України, Київської міської державної адміністрації, Голосіївської районної державної адміністрації в місті Києві, Прокуратури міста Києва, Головного управління Національної поліції у Києві, Головного управління СБУ у Києві та Київський області, представники громадськості, науковці та експерти", - зазначив нардеп Ігор Луценко.