Коли мова йде про звільнення заручників і полонених, чужого болю не існує, - Наливайченко

Автор: Сергій Бабенко

Лідер Руху «Справедливість» Валентин Наливайченко вважає принциповим, щоб наріжним каменем у будь-яких переговорах щодо припинення російської агресії та відновлення територіальної цілісності України було звільнення з полону, з заручництва наших людей. Про це політик написав у своєму блозі на LB.ua.

«З перших днів агресії Росії на сході України ворог вбивав, калічив і катував наших громадян. Фактично одразу одним із методів терору та шантажу з боку агресора стало захоплення людей у полон, заручництво», - зазначає він.

Наливайченко нагадав про створення у 2014 році при СБУ Міжвідомчого центру допомоги громадянам у питаннях звільнення полонених, заручників та віднайдення зниклих безвісти, який допоміг українським родинам віднайти інформацію про своїх рідних і повернути їх додому.

«Попри те, що це була складна і не відома до того часу для СБУ робота, ми пропускали її через власне серце, бо добре розуміли, що переживають українські родини, які чекають на повернення своїх найрідніших», - підкреслив політик.

Екс-глава СБУ поділився спогадами про перший важкий досвід: повернути трьох бійців негайно замість заарештованих сепаратистів. Коли після СБУ у бій почали вступати добровольці, бійці ЗСУ, до полону вже потрапляли вони, волонтери, журналісти - українські і зарубіжні.

«Для мене історія порятунку з полону наших бійців почалася ще у квітні 2014-го. Під Слов’янськом група офіцерів СБУ, яка проводила рекогностування місцевості перед початком активних дій під прикриттям «Альфи», потрапила в засідку озброєних бойовиків. Я ніколи не забуду очей рідних і близьких українських воїнів, добровольців, волонтерів, журналістів: ми зустрічалися, ми розуміли біль наших людей, ми не мали права не допомогти», - розповів лідер Руху «Справедливість».
Відео: https://www.youtube.com/watch?v=5S8IieMKZYY
Джерело: https://lb.ua/blog/valentyn_nalyvaychenko/383589_koli_mova_yde_pro_zvilnennya.html