Наша команда

Валентин Наливайченко

Екс-голова Служби Безпеки України, лідер Антикорупційного руху

Сергій Носенко

Координатор з економічних питань

Єгор Фірсов

Координатор з правових питань

Маркіян Лубківський

Координатор міжнародних проектів

Анна Коваленко

Координатор із зв'язків з громадськими організаціями

ЗАПИТАЛЬНИК ПО «АНТИКОРУПЦІЙНОМУ РУХУ»

Хто ми?

«Антикорупційний Рух» - це незалежне, всеукраїнське об’єднання, що складається з громадських активістів, волонтерів та всіх людей доброї волі й чистого сумління. Які розуміють, що головним внутрішнім ворогом та перепоною на шляху розвитку країни є всеосяжна корупція в усіх сферах життя. Й які готові віддавати весь свій вільний час та сили пошуку й боротьбі з проявами корупції по місцю свого проживання та по всій країні, в разі необхідності.

За що ми боремося?

Мета «Антикорупційного Руху» – нарешті, створити ефективний громадський інструмент контролю за чиновниками, який зможе реально боротися з корупцією, а не займатиметься піаром чи звичайними голосними політичними заявами. Ми вчимо людей, як власними силами знаходити та поборювати прояви корупції в державі. Наша мета – не прорватися до владної кормушки, а пояснити людям, як вони можуть впливати на владу та її прозорість. Та об’єднати їх в дієву реальну низову структуру, що буде боротися за права людей в усіх їх проявах.

Як ми боремося?

В рамках «Антикорупційного руху» кожному, хто захоче брати участь у нашій діяльності, представляється концепція антикорупційної роботи, де чітко розписана технологія боротьби з хабарництвом. Яка, в свою чергу, дозволить кожному бажаючому взяти посильну участь в очищенні державного апарату та суспільно-політичних відносин від корупції. Шляхом розбудови дієвих громадських структур на місцях, які будуть займатися моніторингом політичної корупції, державних закупівель, землевідводів, комунальних платежів, проведенням власних розслідувань та судового контролю, ми будемо очищувати країну. Ми не будемо більше очікувати милості від влади – ми самі беремо в свої руки ініціативу й напрацьовуємо інструмент для виконання нашої мети. Ми проводимо також вуличні акції для привертання уваги до проблем корупції й залишаємо за собою право на вчинення силових дій, хай в рамках закону, щодо особливо нахабних та цинічних випадків корупційних діянь.

Хто нам заважає?

Головна проблема України й досі – це олігархи, які через свою безкарність та всевладність продовжують залишатися основним розсадником політичної корупції. Яка, в свою чергу, породжує й решту корупційних проявів нижчого ґатунку. Саме олігархам та нинішній системі олігополії вигідне існування механізму політичної корупції. Адже допоки все й всі продається та купується, вони завжди на коні, в них завжди більше грошей та впливу, й в такому варіанті шансів боротися з ними нема. Допоки не буде мінімізований їх вплив на політичну систему, жодних реальних змін не станеться. Влада та бізнес мають бути роз’єднані раз і назавжди. А єдиним засобом досягнення цих цілей є розвиток громадської активності людей, що мають осягнути свої права, інтереси та почати їх захищати самотужки, за допомогою, в тому числі, й нашої організації.

Чого ми хочемо досягнути в результаті?

Головна стратегічна мета «Антикорупційного Руху» – перетворення держави-бюрократичного монстра на державу-сервісний центр. Має бути проведена майже повна заміна всього нинішнього складу державних службовців, їх повна переатестація. Потім має бути проведений аудит всього державного сектору, підвищення зарплат та соціальних гарантій державних службовців, щоб прибрати всі підвалини для відновлення нинішньої згубної ситуації. Всі установи, департаменти і міністерства, які сьогодні не виконують своїх функцій і не є життєво необхідними для держави, повинні бути ліквідовані. Ми виступаємо за негайну ліквідацію санепідемстанцій, антимонопольного комітету, районних державних адміністрацій, Міністерства інформаційної політики, Міністерства будівництва та ЖКГ та інших непотрібних структур, які сьогодні є заповідниками корупції і просто тягнуть кошти з бюджету.

Хто нас фінансує?

«Антикорупційний Рух» фінансується на внески його членів, гранти від західних донорів та спонсорську допомогу від малого й дрібного бізнесу, який ми розглядаємо в якості нашого основного союзника та соціальної бази.

З ким ми готові співпрацювати?

З будь-якою політичною чи громадською організацією, яка має близькі до наших цілі розвитку та діяльності. Нашим важливим партнером є міжнародні громадські організації в сфері боротьби з корупцією – FATF, GOPAC, міжнародні правоохоронні органи та правоохоронні органи західних союзників України, з якими у нас налагоджені тісні та ефективні зв’язки.

Хто не може стати членом «Антикорупційного Руху»?

Члени Партії регіонів та усіх афільованих з нею політичних та громадських організацій – «Молоді регіони», «Опозиційний блок» тощо, екс-члени КПУ чи проросійських сепаратистських організацій. А також, члени будь-яких організацій, які ставлять під сумнів територіальну та історико-політичну цілісність України.