Корупція в Кіровоградському ОУЛМГ на чолі з Ревенко Н.О.

Автор: Анонім

Прем’єр-міністру України
Яценюку А.П.

Голові комітету Верховної Ради
з питань екологічної політики,
природокористування
та ліквідації наслідків
Чорнобильської катастрофи
Томенку М.В.

Голові комітету Верховної Ради
з питань запобігання
і протидії корупції
Соболєву Є. В.

Голова Антимонопольного
комітету України
Терентьєву Ю.О.

Голові державного агентства
лісових ресурсів України
Ковальчуку О.П.

Голові товариства
лісівників України
Яреську О.П.

З В Е Р Н Е Н Н Я

лісівників та підприємців Кіровоградської області
до вищих керівників влади України, щодо корупційної діяльності державного службовця лісової галузі, начальника Кіровоградського обласного управління лісового та мисливського господарства Ревенко Н.О.

Ревенко Наталія Олександрівна, 25 лютого 1974 року народження, з 10 липня 2006 по теперішній час перебуває на керівних посадах Кіровоградського обласного управління лісового та мисливського господарства.
У 2008 році, будучи заступником начальника Кіровоградського обласного управління лісового та мисливського господарства, Ревенко Н.О. незаконно отримала матеріальні блага в якості оплати підконтрольним підприємством ДП «Голованівський лісгосп» її навчання у Національному аграрному університеті міста Київ, у зв’язку з чим, за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого п. «а» ч. 2 ст. 1 Закону України «Про боротьбу з корупцією», була притягнута Ленінським районним судом м. Кіровограда до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу у розмірі 425 грн.
Але дане покарання її не зупинило.
У 2013 році, перебуваючи на посаді керівника Кіровоградського обласного управління лісового та мисливського господарства, Ревенко Н.О. із використанням адміністративного впливу на працівників державних лісових господарств області, через керівників підприємств організовувала людей на Антимайдан під час Революції гідності в м. Кіровоград. Також за її вказівкою, керівники державних лісових підприємств області направляли групи людей до міста Києва на мітинги для підтримки злочинної влади Януковича .
Після Революції гідності головним керівником лісової галузі України став «свободівець» Черняков В.В., який звільнив майже всіх начальників обласних управлінь лісового господарства, що призначались і займали дані посади за часів Януковича. Але, постільки до Революції гідності між «свободівцем» Гутником А.Ю. (радник голови ДАЛРУ Чернякова В.В.) та Ревенко Н.О. перетинались спільні інтереси щодо лісопродукції, Ревенко Н.О. залишили начальником обласного управління, щоб продовжувати подальшу корупційну співпрацю.
Слід зазначити, що особа Ревенко Н.О. прямо підпадає під дію Закону України «Про очищення влади».
Залишившись на посаді керівника Кіровоградського обласного управління лісового та мисливського господарства, Ревенко Н.О. і надалі використовує адміністративний вплив на керівників державних лісогосподарських підприємств області, лобіює інтереси підконтрольного Приватного Підприємства «Поліком-Пейдж» (м. Кіровоград) шляхом штучного створення дискримінаційних умов конкурсів по розробці лісосік для забезпечення безапеляційного визнання переможцем тендерних процедур саме зазначеного підприємства.
Керівником ПП «Поліком-Пейдж» є Стеценко Микола Миколайович - кум родини Ревенко, але безпосередньо підприємством керує Ревенко Олександр Федорович (лісничий Червоно-Нерубаївського лісництва ДП «Олександрівський лісгосп» з червня 2012 по листопад 2014 р.р. - чоловік Ревенко Н.О.). Також на попатку 2015 р. за лобіюванням начальника Кіровоградського ОУЛМГ Ревенко Н.О. та погодженням директора ДП «Олександрівський лісгоп» Гапича Івана Васильовича , ПП «Поліком-Пейдж» було передано в оренду строком на 3 роки деревообробний цех переробки деревини з прилеглою до нього розвантажувальною площадкою та іншими спорудами, який знаходиться на господарській території Червоно-Нерубаївського л-ва, ДП «Олександрівського лісгоспу». Плата за місяць оренди деревообробного цеху для ПП «Полікоп-Пейдж» складає всього 1505 грн. 81коп.. В приміщенні цеху було зроблено ремонт, але за кошти ДП «Олександрівський лісгосп».
На сьогоднішній день ПП «Поліком-Пейдж» монополізовано по всіх державних лісогосподарських підприємствах області проводить лісозаготівельні роботи, вивозить ліс-кругляк до орендованого цеху, звідки реалізовується деревина в круглому і розпиляному вигляді на «тіньовий» ринок і на експорт.
За умов розробки лісосік підконтрольними підприємствами, керівником Кіровоградського ОУЛМГ була створена та впроваджена схема одержання матеріальних благ від реалізації не облікованої деревини.
В затвердженій Ревенко Н.О. документації про вирубку лісопродукції на 2015 рік (відводи під суцільні санітарні рубки на 2015 рік, відводи під суцільне рубання головне користування на 2015-2016 роки) похибка в обрахунку кількості деревини у відводах, відповідно до вимог чинного законодавства, може складати ± 10% від її виходу. При формуванні вказаних відводів кількість деревини закладається в допустимих межах в бік зменшення. Під час розробки вказаних ділянок, вони закриваються фактично в нуль. Надлишкова деревина, що знаходиться на розроблюваній ділянці, реалізується як лісопродукція з наступної ділянки, яка підлягає розробці. Таким чином, шляхом так званих «перекидок» значна кількість не облікованої деревини (близько 50% від лісорубного квитка) умисно накопичується на ділянках з високоякісною деревиною, котрі розробляються наприкінці кварталу. Таким чином, за вказівок Ревенко Н.О. підлеглими співробітниками створюються передумови до накопичення не облікованої лісопродукції для її подальшої реалізації на «тіньовому» ринку, через можливості ПП «Поліком-Пейдж», зацікавленим деревообробним підприємствам й іншим суб’єктам господарювання.
В ході перевірки Державної Фінансової Інспекції області в квітні-травні 2015 року ДП «Олександрівський лісгосп» попередньо встановлено не облікованої лісопродукції в розмірі близько 1 000 м3.(в середньому на суму 732710 грн.)
Згідно актів виконаних робіт та рапортів по руху лісопродукції, вказана деревина вже спиляна та вивезена з ділянок, але фактично створені надлишки не облікованої деревини знаходились на ділянках ДП «Олександрівський лісгосп». Вказані надлишки створювалися безпосередньо за керівництва чоловіка начальника Кіровоградського ОУЛМГ Ревенко Н.О. – Ревенка О.Ф., який на даний час офіційно є безробітнім.
Аналогічна ситуація має місце і в решті лісових господарств області.
За керівництва Ревенко Н.О. разом з своїм чоловіком Ревенко О.Ф. було створено та впроваджено протиправну схему продажу через Товарну біржу «Кіровоградська Аграрна біржа» необробленої деревини на користь зацікавлених осіб за початковим (мінімальним) рівнем ціни лоту. Для забезпечення функціонування корупційного механізму, Ревенко Н.О. до аукціонного комітету було введено свого заступника – Квашу Олександра Валерійовича (Заступник начальника – завідувач сектором мисливського господарства Кіровоградського обласного управління лісового та мисливського господарства)
Зміст протиправного механізму полягає у наступному.
Посадові особи Товарної біржі «Кіровоградська Аграрна біржа», користуючись своїм правом встановлювати відповідно до Закону України «Про товарну біржу» та чинного законодавства індивідуальні правила торгів, ігноруючи вимоги Наказу Державного комітету лісового господарства України від 19 лютого 2007 року № 42 «Щодо вдосконалення механізмів продажу необробленої деревини», 29.08.2014 затвердили в Аукціонному комітеті Регламент з організації та проведення аукціонів – публічних торгів з продажу необробленої деревини, в якому навмисно були закладені дискримінаційні норми:
- п. 3.13 встановлено обмеження щодо вільного росту цін на встановлений лот – 15 % обмеження підняття стартової вартості деревини, призупинення торгів та можливість зняття пропозиції з торгів у разі необґрунтованого підвищення ціни;
- п. 3.14 регламентовано виставлення лоту, що знято з торгу, в цей же день на аукціонні торги, при цьому учасники, які спричинили необґрунтоване зростання ціни, до торгу по цій позиції не допускаються;
- п.п. 3.10, 3.11 встановлено правило продажу одному заявникові за ціною не нижче стартової у разі відсутності заявок на покупку на 1 лот від двох покупців.
При цьому, граничний розмір ціни, за якою може бути реалізована необроблена деревина на торгах, товарна біржа не зазначає ні у Регламенті, ні в протоколі самих торгів.
Оперуючи цими нормами, організатори торгів, попередньо узгодивши та розподіливши лоти між зацікавленими сторонами, на першому етапі із використанням «підставних» суб’єктів господарювання «відсіюють» небажаних покупців шляхом навмисного підбурювання останніх до перевищення граничного розміру ціни. На підставі п.п. 3.13, 3.14 Регламенту ці лоти знімаються з торгів та цього ж дня виставляються на аукціон повторно, але вже без небажаних покупців, внаслідок чого на них, як правило, претендує лише один зацікавлений учасник, якому й реалізується деревина за початковою ціною згідно п.п. 3.10, 3.11 Регламенту.
У випадках, коли за першим разом неможливо «відсіяти» всіх небажаних покупців, повторні торги проводяться з відтермінуванням в кілька діб, із використанням наступних хитрощів:
- офіційні оголошення в ЗМІ обласного значення та на веб-сторінці біржі в мережі Інтернет з інформацією про проведення публічних додаткових торгів по купівлі необробленої деревини розміщуються із запізненням та вже не містять повної інформації про: місце; час проведення аукціону; відомості про обсяги запропонованої для продажу необробленої деревини її породи; продавців; якісні характеристики; кількість та розмір лотів; початковий рівень ціни лота; крок аукціону; умови поставки; строки поставки; кінцевий термін прийняття заявок на участь в аукціоні; розмір та термін перерахунку гарантованого внеску;
- замінюються номери лотів, зазначених у бюлетні первинних торгів на нові.
Вказане дезорієнтує «небажаних» покупців, внаслідок чого, вони не встигають подати заявки та, навіть у випадку повторної участі у торгах, через неспівпадання пропозицій позбавляться можливості придбати заявлений товар.
Так, 9 вересня 2014 року Товарною біржею «Кіровоградська Аграрна біржа» проведено торги по 136 лотах з продажу необробленої деревини в об’ємі 1 763 м.куб. заготівлі 4 кварталу 2014 року ДП «Чорноліське лісове господарство»(директор Зуєв О.В.) та ДП «Олександрівське лісове господарство». Із використанням процедури зняття зазначених позицій з торгів через необґрунтоване підвищення ціни, додаткові торги були перенесені на 23 вересня 2014 року. При цьому, інформацію про проведення цих торгів розміщено на сайті Товарної біржі «Кіровоградська Аграрна біржа» «задніми числами», а в газеті обласного значення «Народне слово» № 40 - 18 вересня 2014 року, тобто за 5 діб до проведення аукціону, а не за 10 днів, як передбачено Положенням. При цьому, в оголошенні була відсутня вся необхідна інформація.
Як наслідок, з наданої ТОВ «Цунамі» заявки на участь у торгах по 129 лотах, співпали з номерами лотів у бюлетні торгів, які проводились 23 вересня 2014 року, тільки 6 лотів, з 130 лотів, виставлених на торги. Таким чином, небажаний учасник ТОВ «Цунамі» був допущений до торгів по 6 позиціям та зміг придбати лише 60 м.куб дуба (пиловника) із 1763 м. куб виставленої на аукціон продукції, на яку він подав заявку.
Таким чином, керівництвом ОУЛМГ у змові з посадовими особами Товарної біржі «Кіровоградська Аграрна біржа» створено умови, при яких: з одного боку лобіюються інтереси зацікавлених сторін, серед яких прерогатива надається ПП «Поліком-Пейдж» та ТДВ «Інтерресурси» (м. Кіровоград), а з другого наноситься істотна шкода інтересам держави у вигляді недоотриманих платежів від реалізації деревини.
17.04.2015 розпорядженням адміністративної колегії Кіровоградського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України № 12-рп/к розпочато розгляд справи у зв’язку з наявністю в діях ТБ «Кіровоградська Аграрна біржа», ДП «Чорноліське лісове господарство», ДП «Олександрівське лісове господарство», товариства з додатковою відповідальністю «Інтерресурси» та товариства з обмеженою відповідальністю «Світловодський завод пиломатеріалів» при проведенні торгів з продажу деревини в 4 кварталі 2014 року та 1 кварталі 2015 року ознак порушення, передбаченого п. 1 ст. 50, ч. 1 ст. 6 та п. 4 ч. 2 ст. 6 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, які призвели до усунення конкуренції та спотворення результатів торгів.
Поруч з цим, 07.05.2015 Апеляційним господарським судом Дніпропетровської області за позовом ТОВ «Цунамі» до ТБ «Кіровоградська Аграрна біржа» визнано недійсними аукціони з продажу необробленої деревини, в частині обмеження граничної вартості лісопродукції та зобов’язано ТБ «Кіровоградська Аграрна біржа» привести Регламент з організації та проведення аукціонів – публічних торгів з продажу необробленої деревини, який затверджений 29.08.2014 у відповідність із Законом України «Про товарну біржу» та наказом Державного комітету лісового господарства України від 19 лютого 2007 року № 42 «Щодо вдосконалення механізмів продажу необробленої деревини».

Загалом, функціонування вказаних протиправних схем підриває авторитет всієї галузі лісового господарства та створює значну невдоволеність у середовищі співробітників Кіровоградського обласного управління лісового та мисливського господарства, а також приватних підприємців, які надавали послуги по розробці лісосік, закупляли круглу деревину для подальшої переробки - фактично були усунені від ринку в Кіровоградській області.
Просимо Вас звернути належну увагу на всі зазначені факти, оскільки вони можуть призвести до загострення соціальної напруги серед вказаної категорії осіб (підприємств) та призвести до проведення відкритих акцій по дискредитації органів влади та правоохоронної системи, що, як наслідок, негативно позначиться на іміджі зазначених державних структур.

Лісівники та підприємці Кіровоградщини.

*Дане звернення, викладено на основі задокументованих фактичних перевірок, правоохоронними органами та інших контролюючих державних установ .
* Викладено на 6 аркушах паперу.

Адміністрація сайта
0