• Євген Кохненко

  “Шатун” від газовиків

  Поки політексперти сперечаються, чи втілюють нечисленні акції протесту план із дестабілізації держави (той самий обридлий усім «Шатун»), по всій країні ходять “шатуном” газовики, провокують співгромадян і вже точно розхитують ситуацію в суспільстві. І, судячи з усього, отримали на це дозвіл на найвищому рівні.

  0
 • Євген Кохненко

  Ніхто не хоче вами керувати

  Екс-нардеп Микола Томенко виступив із пропозицією «притримати» або зовсім скасувати результати недавніх «конкурсів» із відбору голів Миколаївської, Київської та Харківської облдержадміністрацій. Причина: очевидні проблеми і недоробки під час конкурсу в Миколаївській області (не поспішаймо з обвинуваченнями, але ці «проблеми і недоробки» суд цілком може назвати злочинами і корупцією). Мені дуже прикро банальну фразу «А я так і знав!», але й справді...

  0
 • Євген Кохненко

  ДТП і АТО: на війні гине менше людей, ніж на українських дорогах

  "У нашій великій країні звичайний автомобіль, призначений, на думку пішоходів, для мирного перевезення людей і вантажів, прийняв грізні обриси братовбивчого снаряда"

  0
 • Євген Кохненко

  Коли децентралізацію підміняють анархією

  Децентралізація означає самоусунення держави від проблем в країні.

  0
 • Євген Кохненко

  Не нехтуйте статистикою, або Про бідність і середній клас

  Держслужба статистики України регулярно проводить опитування, в яких українські родини дають власну оцінку своєму матеріальному і соціальному стану. Ці дані чомусь користуються набагато меншою популярністю, ніж результати соцопитувань, проведених комерційними та некомерційними дослідницькими організаціями. І це незважаючи на величезну вибірку Держстату - більше 15 тисяч сімей у дослідженні 2016 року!

  0
 • Євген Кохненко

  ОПЗ: Один Привабливий Завод

  Одеський припортовий завод знову буде виставлений на продаж. Швидше за все, зі стартовою ціною вдвічі меншою, ніж вона була в червні-липні. Наприкінці травня Кабмін і Фонд держмайна встановили цю планку на рівні 530 мільйонів доларів (приблизно 13,2 мільярди гривень). Тепер, за словами голови ФДМ Ігоря Білоуса, радники відомства (фінансова компанія UBS limited зі штаб-квартирою в Швейцарії) рекомендують знизити ціну до 250, а то і до 200 мільйонів доларів.

  0
 • Євген Кохненко

  ЖКГ-Майдан

  Політики і експерти живуть в передчутті так званого «тарифного майдану»: масштабних протестних акцій, мобілізованих новими тарифами на послуги ЖКГ і взагалі умовами надання цих послуг. Для мене очевидно, що цей «майдан» вже зібрався, просто погано помітний із київських пагорбів. Мешканці багатоквартирних будинків по всій країні відбиваються від газовиків, не дають їм встановлювати загальнобудинкові лічильники. Йдуть на пряму конфронтацію, чергують цілодобово, кожен будинок «делегує» по 20-30 чоловік. Це стихійний рух: зауважте, що ніхто зі всеукраїнських лідерів особливо цю тему не піднімає - але в ньому вже беруть участь сотні тисяч українців. У Запоріжжі, Дніпрі, Чернігові, Сумах, Харкові...

  0
 • Євген Кохненко

  Хороший кредит - незатребуваний кредит

  Напевно, у будь-якої більш-менш забезпеченої людини є в оточенні приятель (сусід, родич) особливого типу: нешкідливий і незлобивий; з головою на плечах і навіть з руками, що ростуть із плечей, а не з іншого місця; у чомусь навіть здатний/готовий допомогти, але ось є проблема - грошима розпорядитися не може. Тому завжди з порожнім гаманцем, завжди при зустрічі просить в борг. А якщо вже гроші в руках опиняються (зароблені або «кредитні»), витрачає їх максимально безглуздо. Який вже там стартовий капітал або інвестиція в себе! Закономірно, що з часом виникає відчуття, що для самого ж приятеля буде корисніше не давати йому в борг взагалі або давати на жорстких умовах: щоб гроші «не пішли» в нікуди.

  0
 • Євген Кохненко

  Алло, ми шукаємо губернатора…

  Президент оголосив конкурс на заміщення посад голів 10 райдержадміністрації та одного - Миколаївській - облдержадміністрації. Ще раз іншими словами: вперше український губернатор буде обраний за відкритим конкурсом. (А незабаром, мабуть, конкурс чекає і Житомирську область - на початку тижня її губернатор Сергій Машковський подав у відставку). На жаль, поки мало хто розуміє, як це насправді буде відбуватися. У соцмережах (перевірено особисто) на цю новину реагують однотипно: вважають найбільш ймовірним форматом такого конкурсу «Хто більше заплатить». Але стривайте, давайте не поспішати з висновками...

  0
 • Євген Кохненко

  Київ - Запоріжжя: «Папереднікі» і криза влади

  Конкуренція і холодні відносини між різними силовими структурами - звичайна справа, від якої не застраховані ні маленькі демократичні країни, ні гігантські тоталітарні монстри. Але коли це протистояння виливається у відкриті конфлікти - це явна ознака кризи влади. Тому що в цьому випадку урядовий квартал не може звинувачувати ні МВФ, ні Кремль (хоча все одно намагається), ні «злочинну владу».

  0