Назар Приходько

Справа Рубана: де в ній Медведчук?

І все ж таки, я хочу поговорити предметно. Що ми маємо у справі підготовки "Держперевороту" (чому я взяв це визначення в лапки ви зрозумієте пізніше).

1. Фейковий генерал "Рубан" (Гарбузюк), афілійований із Мєдвєдчуком "переговірник", який, до того ж, вносив осіб у список на обмін за гроші. Він займався перевезенням зброї з тимчасово непідконтрольних територій. ДозволА не перетин лінії розмежування йому виписувала СБУ, можливо - особисто Василь Грицак.

2. Майор ГУР Павло Балов, позивний "Кедр", з яким "Рубан" координував дії. Свого часу Балову присвоювали ліквідацію "Ґіві" та "Мотороли".

3. Народний депутат України, що стала такою завдяки надання їй першого номеру у передвиборчому списку ВО "Батьківщина", Герой України Надія Савченко. Героєм вона стала завдяки указу Президента України Петра Порошенка, який і досі її цього звання не позбавив. Для цього можна прийняти окремий закон - була б воля. Савченко займалася підготовкою "Держперевороту" і незабаром будуть оприлюднені підтверджуючі аудіозаписи.

Чого ми взагалі не маємо у цій же справі:

1. Абсолютно ніде не фігурує Медведчук. От взагалі ніде. Чи не тому, що Медведчук був введений до тристоронньої контактної групи в Мінську особисто Порошенком за поданням тодішнього керівника АТЦ СБУ Василя Грицака? Чи не тому, що чартер Медведчука - ЄДИНИЙ, кому дозволено напряму літати з Києва до Москви?

2. Чому в даній справі взагалі не фігурують Євґєній Мураєв та Вадім Рабіновіч, на каналі яких Савченко мала годинну програму, в якій несла відверто антиукраїнську пропаганду? Плюс, чому й досі нікому не цікаво ЯК Рабіновіч літав чартером Медведчука до РФ і ЯК зміг потрапити до політв'язня Миколи Карп'юка з "пакетом сала" та відзняти там ПІВТОРАГОДИННИЙ фільм? Взагалі нікому не цікаво...

3. Чому паралельно з Рубаном не було затримано ЖОДНОГО потенційного виконавця терактів та диверсій, які планувалися? Судячи з арсеналу, який віз Рубан, - у них там мінімум дві сотні ПІДГОТОВЛЕНИХ бійців, і не просто автоматників, а професіоналів мінно-вибухової справи та диверсантів.

4. Чому оголошена 12 березня 2018 року та проведена СБУ того ж дня "спецоперація" по виявленню кремлівських агентів ВЗАГАЛІ не дала результатів? Ну якось там одного блоґера пощипали - і все. Це результат? Пфффф.

Підсумок: під соусом "ультрамєгагіпер" викриття однією рукою зливають ідіотів, іншою - піднімають напівмертвий рейтинг Порошенка. Така собі спецоперація "Медіавіагра", бо поки що іншого пояснення я не бачу.

Хоча ні, є ще одна версія: зараз ці "три поросенка" почнуть називати імена, за принципом "більше імен - більше цілих кісток" і розпочнеться масштабна операція по зачистці справжньої позапарламентської опозиції, яка стоїть поперек горла Порошенку своїми маршами, мітингами та наметовими таборами вже 5-ий місяць поспіль.

Тепер, думаю, зусібіч зрозуміло, чому визначення "Держпереворот" я на початку статті взяв у лапки.