Назар Приходько

Порошенку доведеться прийняти правила гри

Найсмішніше у ситуації з документами Порошенка те, що спростування щодо них вийшло спочатку на сайті "Громадського" з посиланням на офіційну сторінку Адміністрації Президента, а вже потім - на офіційній сторінці прес-служби АП.

Проте, я ще раз підкреслюю: навіть якщо лист на директора ФСБ із фразою "к антироссийской капмании Президента Ющенко не имею отношения", а також "обязательство не принимать участие в деятельности против интересов РФ" - правда, то нічого дивного.

Цікаво інше: я вчора написав, що в світлі заяви Мєдвєдчука, який заявив що БПП (читай Порошенку) для збереження влади потрібно боротися з зовнішнім управлінням США всередині країни, слід очікувати нових атак на НАБУ, САП, антикорупційних активістів та політиків, які зорієнтовані на республіканську адміністрацію у США, а саме Саакашвілі, Наливайченко, Чумака та інших.

Так от: заява Мєдвєдчука вийшла на декілька годин раніше за документи опубліковані "Руставі-2", що є близьким до Саакашвілі. Себто можна сприймати це як відповідь та сигнал "не на тих напали". Більше того, це тільки перша відповідь.

Треба пам'ятати і про недавній скандал з підконтрольною Голові НБУ Гонтарєвій компанії ICU, яка через офшори вивела з країни 1,5 млрд доларів, вкрадених Януковичем у період з 2012 по 2014 роки.

А хто оприлюднив інформацію про власний офшор Гонтарєвой під назвою "ICU Holdings Limited" ще до публікації "Panama Рapers" з пунктом, що ці гроші згодом використовувавлися для "підняття іміджу НБУ та Кабміну"? Правильно - Наливайченко. Ось відео: https://www.youtube.com/watch?v=saFQwYcz08s.

Але і це не найцікавіше: треба не забувати про Гройсмана, який в інтерв'ю саме грузинському Forbes заявив, що "проблема з корупцією в Україні є перебільшеною, а тему розкручують вороги України". Мене не полишає впевненсть в тому, що незабаром ми побачимо компромат і на прем'єра, а також на членів Кабміну, наближених до Гройсмана.

То ж, як-то кажуть, "запасаємось попкорном", бо чим далі - тим цікавіше, адже цей рік - рік старту одразу двох передвиборних кампаній, парламентської та президентської, і Петру Олексійовичу разом з оточенням доведеться прийняти правила гри "пан або пропав".