Швидка на передову. Правдива передноворічна історія 2017-го

На початку 2018 року хочеться поділитися предноворічним дивом, яке стало можливим завдяки спільній роботі Руху В. Наливайченка «Справедливість» та волонтерів, які представляють українську діаспору в США. Результат цієї співпраці – швидка допомога для лікарів Першого добровольчого медичного шпиталю ім. М. Пирогова, які рятують життя наших захисників на передовій

Ідея допомогти в придбанні швидкої допомоги виникла у активіста Рівненської обласної організації Руху «Справедливість» Дмитра Громенка. Він був волонтером на вересневій ротації ПДМШ в якості водія, працював «на нулі». Додому повернувся під враженням.

«Думок при поверненні додому було багато. Там я побачив дуже багато речей, про які не можна і не треба розповідати. Одне сказати можу точно: вразило те, як наші лікарі і в яких умовах рятують життя військовим та працюють з цивільним населенням. Так і виникла ідея подарувати їм сучасно обладнану швидку. З нею я прийшов до керівника нашої Рівненської облорганізації Руху Анатолія Сидорука», — згадує пан Дмитро.

Після кількох розмов та обговорень, дійшли згоди: потрібно організувати купівлю карети швидкої допомоги. До цієї роботи долучилося дуже багато небайдужих людей.

Транспорт, який відповідав усім вимогам та мав адекватну ціну, знайшли у сусідній Польщі і привезли в Україну. Правда, вся ця процедура зайняла майже три місяці: автіку чомусь не дуже хотіли пускати в Україну. Втім, всі бюрократичні стіни вдалося проламати.

Ремаркою хочеться сказати, що вона мала працювати в зоні АТО ще всередині жовтня, але… Важко уявити, скільки життів можна було врятувати та скільком людям допомогти за ці місяці вимушеного простою… Адже в Україні четвертий рік іде війни, а в зоні АТО досі не вистачає швидких. Лікарі, волонтери та інші учасники ПДМШ отримували та переобладнювали звичайні цивільні машини і пускали їх в роботу. Однак цього недостатньо.

Після того, як швидка опинилася в Україні, активісти Руху «Справедливість» на Рівненщині приступили до збору допомоги на передову. Допомогу збирали та власним коштом купували різноманітну – ліки, продукти харчування, одяг та взагалі необхідні на передовій речі. Ця діяльність викликала чомусь неабиякий резонанс. У пресі почала з’являтися інформація, що волонтери-шахраї почали торгувати дороговартісними ліками. Втім, при активній роботі та поглибленню журналістів у ситуацію, вони швидко зрозуміли, що робиться дійсно хороша потрібна справа.

Варто зазначити, що саме ліки збиралися за проханням лікарів ПДМШ. Вони озвучили те необхідне, що потрібно вже і зараз.

Відвезти швидку на передову взялися вище згаданий Дмитро Громенко, волонтер Борис Александропуло, активіст Руху «Справедливість» Ігор Романчук. Четвертий учасник цієї історії — Сергій Новак — нині проживає в США і звідти допомагає військовим. Однак цього разу він приїхав особисто, бо вирішив все побачити на власні очі.

«В США дуже цікава ситуація. Наша діаспора дивиться телебачення, читає ЗМІ і робить висновок, що лікарі, військові та тамтешнє цивільне населення повністю укомплектовані всім необхідним і настільки, що навіть залишки є. Тому я приїхав в Україну, до друзів. Чимало сил поклали з цією швидкою і ще й на передову поїхав. Тепер маю власне враження про всю ситуацію, яка є. Дуже багато неправди по ЗМІ нам показують і розповідають…», — коментує свою поїздку на передову Сергій Новак.

Підсумовуючи, варто зазначити, що ця швидка таки доїхала в зону АТО завдяки керівнику Рівненської обласної організації Руху «Справедливість» Анатолію Сидоруку та його заступнику Олександру Сачевчичу.

«Цей результат, який ми показали, – він є колективним. Долучилося до цієї роботи дуже багато людей. Кожен із них вніс свою важливу лепту. Тому дякую всім, хто з нами працював, працює та буде працювати і надалі», – резюмував Анатолій Сидорук.

Уже в той час, коли автівка була на передовій, керівник ПДМШ Геннадій Друзенко завітав до Рівного та разом з Анатолієм Сидоруком особисто дякував доброзичливцям.

Окрему увагу приділили НВК «Колегум», учні якого передали малюнки військовим, аби підняти та підтримати їхній бойових дух.

P.S. Тепер перелічуємо та дякуємо всім, хто долучився до доброї справи:

 • фірма “Електроніка Сервіс” разом із Олегом Маркутсом;
 • родина Ткачуків;
 • фірма “Віанор”;
 • фірма “MLS”;
 • фірма “Концертіно” на чолі із Юрієм Теодоровичем;
 • фірма “Каприз” із Олегом Чібіковим;
 • родина Лежняків;
 • фірма “Віва-Арт” із Дмитром Петросюком;
 • СТО “Ремзона” із Дмитром Алєксандровичем;
 • підприємці Ігор Свистун, Руслан Мальований, Анатолій Полюхович, Ігор Кравчук, Вадим Ленартович;
 • ТОВ «Демавто»;
 • мисливський колектив «Либідь»;
 • доєдналися і лікарі Рівненської міської лікарні;
 • волонтерське об’єднання “Територія надії”;
 • вдячність учням 4 класу НВК «Колегіум»;
 • потрібними ліками допомогла УПЦ КП Св. Івана Богослова міста Здолбунів.

Автор: Віктор Самчук
Фото: Віктор Самчук, Ольга Іващенко, фейсбук Сергія Новака