Децентралізація... чи політизація?

31 січня 2018 року Кабмін схвалив розпорядження, згідно з яким Держгеокадастр почне процедуру передавання земель за межами населених пунктів об'єднаним територіальним громадам

Комплексно проблему децентралізації земельних повноважень без законодавчого врегулювання вирішити неможливо. Території об'єднаних громад іноді включають у себе чи не всю територію району. Навряд чи Держгеокадастр у стислий термін сформує і передасть у власність громадам всі землі запасу.

Передати землі запасу без землевпорядної документації для кожної ділянки не можна. А її розробка у таких масштабах — справа витратна.

Мета земельної децентралізації не в тому, щоб подарувати громаді ділянки. Експерти Руху "Справедливість" та ВП "Рідна земля" знають як зробити так, щоб господарем на своїй території була громада, а не чиновники. Саме громада повинна визначати, кому і для яких цілей будуть передаватися землі.

Громада сама повинна встановлювати та змінювати цільове призначення земельних ділянок на своїй території, визначати базу оподаткування шляхом затвердження нормативної грошової оцінки земельних ділянок. Необхідно надати людям дієві повноваження з планування використання території у межах і за межами населених пунктів.

Та найголовнішим в питаннях земельної реформи, є захист прав громадян на землю та збереження національних багатств!

Джерело: https://www.facebook.com/РІДНА-ЗЕМЛЯ-1925546077698522/